Szanowni rodzice,

ogłaszamy w naszym przedszkolu coroczną zbiórkę nasion dla ptaków zimujących oraz orzechów dla wiewiórek.

Jak każdego roku będziemy razem ze wszystkimi grupami dzieci regularnie dokarmiać ptaki i wiewiórki mieszkające w naszym ogrodzie. W ten sposób dzieci mają okazję rozwijać swoją wrażliwość oraz podziwiać spektakle w godzinach karmienia zwierząt, szczególnie gdy wiewiórka przychodzi regularnie około godziny 9:00 na orzeszki, a potem około 13 na dokładkę. Natomiast ptaki (sikorki, kowaliki, gile, gołębie, dzięcioły i inne) przylatują kiedy chcą, ale nigdy nie pozostają nie zauważone 🙂 Niektóre z nich, kiedy już się nauczą, nawet czekają przed czasem na swoją porcję codziennego jedzonka.

Zachęcamy i zapraszamy do przynoszenia orzechów włoskich, orzechów laskowych, żołędzi i szyszek oraz nasion dla ptaków takich jak słonecznik (nie solony, bez przypraw), proso, zboża.