Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno- Społecznego „Każdy inny- wszyscy równi” uczniowie naszej szkoły zrealizowali kolejne zadania. Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Głuchych poznaliśmy budowę narządu słuchu oraz dowiedzieliśmy się jakie są potrzeby osób niesłyszących. Uczniowie nauczyli się podstawowych gestów z języka migowego. Obchodziliśmy również Dzień Świadomości Dysleksji oraz Afazji. Dzieci zapoznały się z rodzajami afazji, rozwiązywały łamigłówki oraz brały udział w zabawach utrwalających ortografię. W październiku uczniowie dowiedzieli się również czym jest MPD i z jakimi trudnościami borykają się osoby z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Zdobytą wiedzę zaprezentowali na wspólnie wykonanych plakatach.