Nas jesienna nuda nie dotyczy

Październik w świetlicy rozpoczęliśmy trwającym tydzień konkursem pod hasłem „Łamigłówki mądrej główki” – w zmaganiach z zagadkami matematyczno-logicznymi wzięło udział 35 naszych wychowanków, ale najlepsze okazały się Sonia W. i Maria G., uczennice klasy IIIa. Serdecznie gratulujemy!

Drodzy rodzice i opiekunowie, kilka słów o tym, jak mijają nam dni…

W naszej świetlicy obowiązuje ramowy rozkład dnia, który warunkuje prawidłową realizację założeń programowych. Jest dostosowany do wieku i specyficznych potrzeb naszych wychowanków oraz warunków lokalowych, pomaga także w zachowaniu właściwych proporcji między zajęciami zorganizowanymi a zabawą swobodną:

– 6:30-8:00/9:00 – przygotowanie do zajęć lekcyjnych, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zabawy rozwijające twórczą aktywność dziecka, rozmowy z dziećmi;

– 8:00/9:00-11:00 – zajęcia tematyczne grupowe, quizy i konkursy, zajęcia rozwijające aktywność;

– 11:00-12:00 – zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, gry i zabawy stolikowe;

– 12:00-13:45 – obiad, zajęcia relaksacyjne, wyciszające, m.in. oglądanie bajek, ciche czytanie książek, kolorowanki;

– 13:45-14:30 – odrabianie zadań domowych, nauka własna, rozwiązywanie zadań i zagadek dostosowanych do wieku i możliwości dzieci;

– 14:30-15:30 – zajęcia lub zabawy organizowane z całą grupą związane z tematyką tygodnia, rozwijające twórczą aktywność dzieci – plastyczne, techniczne, muzyczne, ruchowe;

– 15:30-17:00 – zajęcia indywidualne, gry i zabawy przy stolikach. Porządkowanie świetlicy.

Po lekcjach dzieci przebywające w świetlicy mają do wyboru jedną z kilku aktywności proponowanych przez nauczycieli. Staramy się wykorzystywać przeróżne sposoby na pobudzanie wrażliwości i wyobraźni naszych podopiecznych. Dużą popularnością cieszą się zajęcia plastyczne, na których powstają prawdziwe cuda! W październiku były to między innymi jesienne drzewa, piękne (i pachnące) słoneczniki z wykorzystaniem herbaty, grzyby techniką kropkowaną, kolczaste jeże, dynie na kilka sposobów czy uśmiechnięte emoji. Kreatywnie obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej i Światowy Dzień Origami, wzięliśmy udział w akcji „Przerwa na czytanie”. Nieraz także tańczymy i słuchamy muzyki. Równie chętnie dzieci korzystają z sąsiadującej ze świetlicą biblioteki.

Zapraszamy do obserwowania profilu FB szkoły, gdzie publikujemy najświeższe i najważniejsze informacje z życia świetlicy.

Skip to content