World Multiplication Table Day

17 listopada 2023r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ( z ang. World Multiplication Table Day)
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W naszej szkole od tygodnia trwały solidne przygotowania – na korytarzach znalazły się dekoracje i gry utrwalające tabliczkę mnożenia. Uczniowie klasy 6 realizując kolejne zadanie projektowe przygotowali plakaty przedstawiające sposoby na tabliczkę mnożenia. Prace uczniów zostały wywieszone na korytarzu szkolnym i mogą z niej korzystać inni uczniowie. W dniu święta drużyny uczniowskich ekspertów podczas przerw sprawdzały umiejętności mnożenia a w nagrodę uczniowie otrzymali nagrodę – potwierdzenie zdania egzaminu.

Na lekcjach matematyki graliśmy w gry, rozwiązywaliśmy karty pracy, korzystaliśmy z aplikacji multimedialnych, tworzyliśmy diagramy Trimino.

Również najmłodsi uczniowie – klasy 1-3 włączyły się w obchody święta – klasy młodsze wykorzystały kolorowanki, rebusy i gry planszowe.
Dla wszystkich była to wspaniała zabawa i na pewno przyniesie wspaniałe efekty i wszystkie dzieci będą dłużej pamiętać tabliczkę mnożenia.

Ostatnio dodane

Archiwum

Skip to content