O projekcie

„Zaprogramuj przyszłość” to projekt, dzięki któremu ponad 22 000 uczniów klas 1-3 szkół podstawowych uczy się podstaw programowania i rozwija umiejętności cyfrowe w praktyce.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, które zajmuje się od lat rozwijaniem kompetencji przyszłości poprzez realizację działań skierowanych do nauczycieli oraz bezpośrednio do dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie koncentruje się na testowaniu i  wdrażaniu nowych kierunków do edukacji szkolnej oraz opracowując nowatorskie programy nauczania. Zależy nam na wprowadzaniu realnych zmian do funkcjonowania polskich szkół, tak by rozwijały młodych ludzi do aktywnego i pełnego korzystania z współczesnego świata. Partnerem projektu jest Politechnika Łódzka.

To już druga edycja projektu. Pierwsza realizowana była przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog (wtedy jeszcze pod nazwą Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania) w latach 2017/2018.