Dla ósmoklasisty

godzina 9:00

120 minut

45 punktów
arkusz podzielono na dwie części:
– I – z zadaniami zamkniętymi i otwartymi
– II – z tylko jednym zadaniem polegającym na napisaniu wypracowania

tylko pióro lub długopis z czarnym tuszem albo atramentem

24 maja 2023,
godzina 9.00

100 minut

25 punktów
zadania zamknięte (15 punktów)
zadania otwarte (10 punktów)

Zabierz ze sobą:
pióro lub długopis o czarnej linii to podstawa, a do tego koniecznie zabierz ze sobą linijkę!

Język obcy

25 maja 2023
godzina 9:00

90 minut

każde nagranie do zadań sprawdzających umiejętność słuchania odtwarzane jest dwa razy

tylko pióro lub długopis z czarnym tuszem albo atramentem

• Świadomie wybieram swoją przyszłość

– czyli kolejne ciekawe spotkanie.
    Tym razem uczniowie mieli okazję bliżej poznać pracę ratownika medycznego. Nasz gość pani Małgorzata Słota opowiedziała nam o trudach i codziennych obowiązkach związanych ze swoją pracą. Dowiedzieliśmy się jak bardzo jest to zawód odpowiedzialny i nieprzewidywalny, a także związany z dużą presją. Za spotkanie bardzo dziękujemy.

• A może grafika?

Uczniowie klasy 8d w ramach projektu, którego celem jest świadomy wybór swojej ścieżki zawodowej, tym razem gościli doktora sztuki Panią Weronikę Siupkę wykładowcę ASP, która obecnie jest adiunktem w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej I roku oraz Pracowni Grafiki Warsztatowej II roku (kierunek projektowanie graficzne). Nasz gość od wielu lat realizuje cykl grafik związanych z architekturą poprzemysłową i miejską Górnego Śląska. Od 2014 roku członek stowarzyszenia międzynarodowego Fyns Grafiske Værksted. Spotkanie było dla nas tym bardziej wyjątkowe, ponieważ Pani Weronika jest absolwentką naszej szkoły.

• Warsztaty w BFC

Klasa 7a w dniu 23.11. brała udział w warsztatach realizowanych w ramach programu Katowice Miastem Fachowców, które odbyły się w BFC nieruchomości w Katowicach.

Uczniowie mieli okazję poznać pracę architekta i samodzielnie spróbować zaprojektować pomieszczenia biurowe.