Bicie rekordu w czytaniu na przerwie

W czwartek 27 października cała społeczność naszego Zespołu brała udział w III Międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja, w naszej szkole, zrealizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem tego ogromnego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie, nauczyciele i pozostali, chętni do pomocy, pracownicy
czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z naszej biblioteki książki. Najmłodszym uczniom i dzieciom z oddziału przedszkolnego przygotowano strefy czytania i kąciki czytelnicze, w których nauczyciele i uczniowie i specjaliści czytali książki.

Biblioteczny kącik czytelniczy oferował: „Cukierku, ty łobuzie”, „Sztuka latania”, „Podróże pana
Kleksa”, „Tryumf pana Kleksa”, serię o Harrym Potterze i inne ciekawe pozycje książkowe. Zaglądając do naszego kącika, zaciekawieni czytaniem uczniowie, mogli wziąć udział w konkursie frazeologicznym, rozwiązywać krzyżówki z panem Kleksem lub czytać innym, mniej wprawionym w czytaniu, książki.

Nasz tegoroczny rekord, przedstawiony przez nauczycieli i wolontariuszy z klas ósmych, którzy zajmowali się liczeniem i fotorelacją, wyniósł około 400 osób wraz z 96 osobową grupą przedszkolaków.

Wszystkim uczestnikom i zaangażowanym w organizację nauczycielom, pracownikom, rodzicom i
naszym szkolnym wolontariuszom biblioteka dziękuje za pomoc i i wsparcie. 🙂

Skip to content